Мережа комп’ютерних лабораторій

Станом на 5.09.2023 мережа комп’ютерних лабораторій факультету при кафедрі комп’ютерних наук та кібербезпеки функціонує на 5-му поверсі Лабораторного корпусу ВНУ та поєднує лабораторії 502, 503, 512 та 517. Лабораторії оснащені кондиціонерами. Мережа лабораторій організована на базі шлюзу scs.vnu.edu.ua, через який мережа з’єднана з корпоративною мережею університету. Також при кафедрі працює лабораторія 520 з власною підмережею на базі безпровідного маршрутизатора, який з’єднаний з корпоративною мережу університету.

На кафедрі працюють власні сервери для потреб факультету у пулі чотирьох публічний IP-адрес, які конфігурувались, розгортались, налагоджувались, адмініструються та обслуговуються науково-педагогічними працівниками та здобувачами кафедри комп’ютерних наук та кібербезпеки:

  • scs.vnu.edu.ua – інтернет-шлюз, файл-сервер, DNS-сервер, DHCP-сервер, VPN-сервер (Windows Server [Intel TOWER 2 x Intel(R) Xeon(R) CPU X5492])
  • cs.vnu.edu.ua – власний хостинг з сайтом кафедри, виданням кафедри Прикладні проблеми комп’ютерних наук, безпеки та математикита сторінкою конференції кафедри (Linux Server [Supermicro – 2 x Intel(R) Xeon(R) CPU X5492])
  • tcs.vnu.edu.ua – власний хостинг з Порталом дистанційного навчання факультету інформаційних технологій і математики , портал адмініструється кафедрою (Linux Server [Dell Poweredge 1950 Intel(R) Xeon(R) CPU X5470])
  • testcs.vnu.edu.uaстудентський експериментальний хостинг (Linux Server [Dell Poweredge 1950 Intel(R) Xeon(R) CPU X5355]). Фасадна сторінка постійно змінюється. На ній з’являються та зникають під час навчального процесу конкретні посилання на результати робіт здобувачів кафедри, які розміщені на цьому ж хостингу. Оскільки деякі роботи можуть бути в процесі розробки, то їх посилання можуть бути тимчасово непрацюючими. Використовується в якості робочої кафедеральної тестової незалежної платформи розробки та розгортання результатів роботи здобувачів, слугує для представлення та тестування результатів кваліфікаційних робіт, адмініструюється здобувачами, що працюють в наукових гуртках.

На факультеті при кафедрі функціонують:

Комп’ютерна лабораторія 502

Комп’ютерна лабораторія 503

Навчальна лабораторія “Шкільний кабінет інформатики” 512

Лабораторія “Центр кібербезпеки та захисту інформації”. SOC Prime та ВНУ 517

Лабораторія інформаційних технологій. Спільна лабораторія Internet Devels та ВНУ 520

Наявні у лабораторіях маршрутизатори та точки доступу працюють у ролі безпровідних комутаторів та дозволяють підключитись студентам та викладачам до мережі лабораторій, проте керування клієнтами централізовано відбувається за допомогою інтернет-шлюзу, який виділяє IP-адреси, блокує небажані ресурси, забезпечує роботу ззовні через VPN та здійснює білінг.

Доступ до WiFi у лабораторіях (SSID і пароль для студентів):

501-Air (TP-Link TL-WR340G/TL)

502-Air (5GHz Mikrotik RB4011iGS)

502-Air-N (2.4GHz Mikrotik RB4011iGS)

503-Air (2.4GHz D-Link DSL-2600)

512-Air (5GHZ Mikrotik RB4011iGS)

512-Air-N (2.4GHz Mikrotik RB4011iGS)

517-Air (5GHz + 2.4GHz UBIQUITI UniFi_AP-AC-Pro)

пароль

520:

VNU-ID (2.4GHz Xiaomi Mi WiFi Router 4A)

пароль

На факультеті присутні також відкриті безпровідні точки доступу до Інтернет (SSID: WiFi), які адмініструються на рівні університету, та літерні точки доступу лише для науково-педагогічних працівників.