Станом на 5.09.2023 мережа комп’ютерних лабораторій факультету при кафедрі комп’ютерних наук та кібербезпеки функціонує на 5-му поверсі Лабораторного корпусу ВНУ та поєднує лабораторії 502, 503, 512 та 517. Лабораторії оснащені кондиціонерами. Мережа лабораторій організована на базі шлюзу scs.vnu.edu.ua, через який мережа з’єднана з корпоративною мережею університету. Також при кафедрі працює лабораторія 520 з власною підмережею на базі безпровідного маршрутизатора, який з’єднаний з корпоративною мережу університету.
На кафедрі працюють власні сервери для потреб факультету у пулі чотирьох публічний IP-адрес, які конфігурувались, розгортались, налагоджувались, адмініструються та обслуговуються науково-педагогічними працівниками та здобувачами кафедри комп’ютерних наук та кібербезпеки:
- scs.vnu.edu.ua – інтернет-шлюз, файл-сервер, DNS-сервер, DHCP-сервер, VPN-сервер (Windows Server [Intel TOWER 2 x Intel(R) Xeon(R) CPU X5492])
- cs.vnu.edu.ua – власний хостинг з сайтом кафедри, виданням кафедри “Прикладні проблеми комп’ютерних наук, безпеки та математики” та сторінкою конференції кафедри (Linux Server [Supermicro – 2 x Intel(R) Xeon(R) CPU X5492])
- tcs.vnu.edu.ua – власний хостинг з Порталом дистанційного навчання факультету інформаційних технологій і математики , портал адмініструється кафедрою (Linux Server [Dell Poweredge 1950 Intel(R) Xeon(R) CPU X5470])
- testcs.vnu.edu.ua – студентський експериментальний хостинг (Linux Server [Dell Poweredge 1950 Intel(R) Xeon(R) CPU X5355]). Фасадна сторінка постійно змінюється. На ній з’являються та зникають під час навчального процесу конкретні посилання на результати робіт здобувачів кафедри, які розміщені на цьому ж хостингу. Оскільки деякі роботи можуть бути в процесі розробки, то їх посилання можуть бути тимчасово непрацюючими. Використовується в якості робочої кафедеральної тестової незалежної платформи розробки та розгортання результатів роботи здобувачів, слугує для представлення та тестування результатів кваліфікаційних робіт, адмініструюється здобувачами, що працюють в наукових гуртках.
На факультеті при кафедрі функціонують:
Навчальна лабораторія “Шкільний кабінет інформатики” 512
Лабораторія “Центр кібербезпеки та захисту інформації”. SOC Prime та ВНУ 517
Лабораторія інформаційних технологій. Спільна лабораторія Internet Devels та ВНУ 520
Наявні у лабораторіях маршрутизатори та точки доступу працюють у ролі безпровідних комутаторів та дозволяють підключитись студентам та викладачам до мережі лабораторій, проте керування клієнтами централізовано відбувається за допомогою інтернет-шлюзу, який виділяє IP-адреси, блокує небажані ресурси, забезпечує роботу ззовні через VPN та здійснює білінг.
Доступ до WiFi у лабораторіях (SSID і пароль для студентів):
501-Air (TP-Link TL-WR340G/TL)
502-Air (5GHz Mikrotik RB4011iGS)
502-Air-N (2.4GHz Mikrotik RB4011iGS)
503-Air (2.4GHz D-Link DSL-2600)
512-Air (5GHZ Mikrotik RB4011iGS)
512-Air-N (2.4GHz Mikrotik RB4011iGS)
517-Air (5GHz + 2.4GHz UBIQUITI UniFi_AP-AC-Pro)
520:
VNU-ID (2.4GHz Xiaomi Mi WiFi Router 4A)
На факультеті присутні також відкриті безпровідні точки доступу до Інтернет (SSID: WiFi), які адмініструються на рівні університету, та літерні точки доступу лише для науково-педагогічних працівників.