19 лютого відбулося обговорення освітньо-наукової програми третього (доктора філософії) рівня вищої освіти за спеціальністю 113 (F1) Прикладна математика. В обговоренні взяли участь здобувачі вищої освіти, науково-педагогічні працівники, задіяні на ОП, наукові та науково-педагогічні працівники провідних університетів та установ НАН України.
Зокрема, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.т.н. Собчук Валентин Володимирович зазначив, що при оновленні ОНП необхідно звернути увагу на нові вимоги МОН України до присвоєння професійних кваліфікацій та на новий професійний стандарт викладачів ЗВО. Також проф. Собчук нагадав про перехід до нових спеціальностей та зазначив, що Прикладна математика переходить в іншу галузь знань.
Доценти Волинського національного університету імені Лесі Українки к.ф.-м.н. Мамчич Тетяна Іванівна та к.ф.-м.н. Гришанович Тетяна Олександрівна з огляду на стрімкий розвиток методів та моделей штучного інтелекту запропонували замінити ОК7 «Теорія, методологія та технології машинного навчання» освітнім компонентом «Математичні методи штучного інтелекту». Також доц. Мамчич Т.І. запропонувала додати вибіркові дисципліни із сучасних технологій штучного інтелекту.
Науково-педагогічні працівники Луцького національного технічного університету висловили зацікавленість щодо залученості аспірантів до науково-дослідних проєктів. Здобувач освіти Іван Мамчич зазначив, що його дослідження виконується спільно з Волинською обласною інфекційною лікарнею, зокрема, щодо математичної обробки результатів клінічних досліджень та вибору оптимальних методів лікування.
Заступник директора з наукової роботи Інституту прикладних проблем механіки і математики НАН України, член-кореспондент НАНУ, д.ф.-м.н. Токовий Юрій Владиславович обговорив співвідношення аудиторного та самостійного навчального навантаження, зазначивши, що здобувачам освіти є достатньо часу для наукової роботи.
Здобувач вищої освіти Ігор Гоцик запропонував редакційні уточнення до тексту ОНП, а також зазначив про розвиток освітніх середовища та ресурсів університету. Здобувачі освіти Андрій Палій та Юрій Федонюк засвідчили достатність та відповідність тематиці їхніх наукових досліджень вибіркових дисциплін ОНП. Завідувач кафедри комп’ютерних наук та кібербезпеки ВНУ ім. Лесі Українки, к.ф.-м.н., доцент Гришанович Тетяна Олександрівна також зазначила, що здобувачі освіти можуть обирати вибіркові ОК також із інших ОНП відповідного рівня вищої освіти.
У підсумку учасники обговорення дійшли висновку про належний рівень підготовки здобувачів освіти на ОНП «Прикладна математика», а врахування висловлених побажань лише покращить його.