Відбулась міжнародна наукова конференція «Готський шлях: спільна історична подорож в минуле»

9.03.2023 р. у м. Володимирі відбулась міжнародна наукова конференцію «Готський шлях: спільна історична подорож в минуле», що є одним із етапів реалізації польсько-українського проєкту «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож в минуле», який розпочався ще в липні 2021 року за фінансової підтримки ЄС. Під час наукової конференції її учасники мали змогу ознайомитись із деякими результатами реалізації проєкту, зокрема переглянути вебсайт, що дає можливість здійснити віртуальну екскурсію у життя та побут готів, а також оглянути макет “Готське село”. Серед учасників конференції – науковці із Інституту археології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Германського археологічного інституту, Інституту археології НАН України, Львівського національного університету ім. І.Франка, Варшавського університету та Волинського національного університету ім. Лесі Українки.

Учасницею конференції була доцент нашої кафедри Тетяна Мамчич – координаторка Балтійсько-Українського Академічного Консорціуму. Мамчич Т.: “Участь в конференції сприяла налагодженню професійних контактів, домовленостей про майбутню співпрацю.  Залучення Балтійсько-Українського Академічного Консорціуму до виконання проектів нашого університету в галузі археології вже має свою історію. Так, у 2015 році наші колеги з Університету імені Вітовта Великого (м. Каунас, Литва) та Університету м. Клайпеди (Литва) забезпечили наукову документацію античного човна, знайденого в річці Стир. У 2018 році за допомогою Консорціуму було проведено Українсько-Литовський науково-практичний семінар з археології в селі Литовеж.”