Відбувся круглий стіл “Кібервійна в Україні. Сучасні технології в умовах війни”

Сьогодні відбувся круглий стіл “Кібервійна в Україні. Сучасні технології в умовах війни”, організатором якого виступив Волинський національний університет імені Лесі Українки. Учасниками заходу були:

Громик Ю. – проректор з навчальної роботи та рекрутації ВНУ ім. Лесі Українки, к.ф.н., проф.

Представник Департаменту кіберзахисту Адміністрації Держспецзв’язку.

Руденко А. – представник Консалтингової компанї “Сідкон”.

Карташов В. – д.т.н., проф.

Волошин І. – керівник проектів співпраці з університетами SOC Prime.

Будчик Р. – інспектор відділу протидї кіберзлочинам у Волинській області
Департаменту кіберполіції Національної поліцї України.

Пастернак Я. – професор кафедри комп’ютерних наук та кібербезпеки, д.ф.-м.н.

Жигаревич О. – старший викладач кафедри комп’ютерних наук та кібербезпеки

Гришанович Т. – завідувач кафедри комп’ютерних наук та кібербезпеки, к.ф.-м.н.

Модератор зустрічі – декан факультету інформаційних технологій і математики к.п.н., доц. Яцюк С.

До зустрічі також долучились науково-педагогічні працівники кафедри комп’ютерних наук та кібербезпеки, здобувачі освітніх програм “Комп’ютерні науки та інформаційні технології”, “Інформаційна безпека”.

Під час круглого столу було обговорено проблеми, що виникла у галузі інформаційних технологій іх початком повномасштабної війни в Україні, можливі шляхи їх вирішення. Окреслено стан та напрямки розвитку державної політики у сфері кіберзахисту.

Ігор Волошин розповів про дефцит спецалістів з кібербезпеки в Україні та у світі вцілому. Виступ Романа Будчика був присвячений проблемам кібербулінгу, шахрайствам у мережі.

За результатами проведення круглого столу було прийняте рішення про створення центру кіберзахисту на базі факультету інформаційних технологій і математики.